-
Вашата количка е празна!
SeaChem Acid Buffer 300 гр
- Наличност: В наличност - 50 бр
- Производител: Seachem
- Код на продукта: SE246
Купи със
Описание
Seachem Acid Buffer е безфосфатен буфер, предназначен за понижаване на pH и за съвместна употреба със Seachem Alkaline Buffer.
И двата буфера са създадени за растителни аквариуми или за аквариуми с много твърда вода, където фосфатните буфери могат да доведат до проблеми с водорасли или замътване на водата.
Acid Buffer понижава pH и, когато се използва заедно с Alkaline Buffer, буферира водата в диапазон 6,0–8,0.
Докато понижава pH, Acid Buffer преобразува карбонатната алкалност - KH - в достъпен CO₂, който може да бъде полезен за растенията.
Seachem Acid Buffer е подходящ избор за акваристи, които искат контролирано понижаване на pH, стабилен буферен капацитет и по-добри условия в растителен аквариум.
Начин на употреба
За понижаване на pH използвайте 1/4 чаена лъжичка - 2 г на всеки 80 л вода ежедневно, докато се достигне желаното pH.
Тази доза понижава алкалността с приблизително 0,2 meq/L, което се равнява на около 0,6 dKH.
При много твърда вода с висока KH или при силно алкална вода може да са необходими по-големи дози.
За по-прецизно дозиране може да използвате Seachem Digital Spoon Scale.
Ако искате pH да се регулира постепенно, или ако водата е мека и не е добре буферирана, използвайте Acid Buffer заедно с Alkaline Buffer.
При съвместна употреба на Alkaline Buffer и Acid Buffer за постигане на конкретно pH, използвайте препоръчителната таблица със съотношения.
Съвет: Първо определете необходимото количество Alkaline Buffer според обема на водата и желаната алкалност - KH. След това разделете това количество на стойността от средната колона на таблицата, за да получите правилното количество Acid Buffer, което трябва да се добави.
Забележка: Тази таблица е базирана на употреба с RO или RO/DI вода. При използване с чешмяна вода съотношенията може да се наложи да бъдат коригирани според конкретните параметри на водата.

Спецификации
| Подходящ за | Сладководен и соленоводен аквариум |
| Вносител | Ай Шоп ЕООД |
| Производител | Seachem |
| Произход | САЩ |
Подобни продукти
Наличности
| Магазин | Количество |
| гр. София Младост 2 | 2 бр |
| гр. София Южен парк | 2 бр |
| гр. София Люлин 3 | 2 бр |
| гр. Пловдив | 3 бр |
| гр. Пазарджик |
Бъди първият написал ревю
Постави своята оценка, Мнението ти е важно за нас и останалите потребители