D&D Aquascape епоксидна смола

  • Наличност: В наличност - 4 бр
  • Производител: D&D
  • Код на продукта: ASMP003
€7.11 / 13.91 лв.
повече от 1бр?
Добави в количката

Описание

Продуктът представлява двукомпонентна епоксидна смола, специално разработена от D-D, за употреба в солени и сладководни аквариуми и други подводни приложения.

В морските аквариуми тя е идеална за залепване на живи скали, с които се формират сложни структури и се предотвратяват падания на камъни, причинени от охлюви, морски таралежи и силно течение. Също така, се използва за подготовка на коралови фрагменти и създаване на основи за миди. Освен това, може да се използва за поправка на течащи тръби, счупено оборудване или за залепване на предмети към стъклото на аквариума.

Aquascape е разработена да бъде по-лепкава от повечето епоксиди, за да се залепва по-лесно върху влажни повърхности. Лилавата версия е формулирана така, че да изсъхва под вода с цвят, наподобяващ коралови водорасли. Това я прави по-естествена на вид в морския аквариум през периода, преди да се покрие с истински коралови водорасли. Когато изсъхне извън вода, цветът става по-тъмен, наподобявайки дълбокия червен цвят на кораловите водорасли.

За сладководни аквариуми и за ремонт на фолиа и предварително оформени езера, сивата версия е може би по-подходяща, но и двата цвята могат да се използват във всяка среда.

Ако водата в аквариума започне да става мътна, спрете веднага употребата и изчакайте водата да се изчисти.

Лилав цвят - за морски и рифови аквариуми.

Сив цвят – за сладководни аквариуми и езера.

Двата цвята могат да се използват и в двата типа среди и също така могат да се смесват за създаване на мраморен (пъстър) ефект.

Приложения:

- Залепване на камъни един за друг и създаване на основи от камък при оформяне на акваскейп.

- Залепване и позициониране на корали в аквариума.

- Разделяне на корали и закрепването им към основи за фрагменти.

- Изработване на основи за миди.

- Ремонт на течащи тръби и оборудване.
 

При позициониране на големи корали препоръчваме да нанесете Aquascape върху корала и да го потопите в съд с вода от аквариума, за да отстраните остатъци, преди да го поставите на конкретно място.

Характеристики:

Двете смоли имат дълъг срок на годност, но след смесване, получената глина първоначално е мека и силно лепкава, след което постепенно втвърдява. Скоростта на втвърдяване зависи от температурата и при нормални условия (20-25°C) Aquascape става полутвърда за 3-4 часа, като изсъхването на повърхността под вода отнема малко повече време. Загряването на смесената глина за до 10 секунди в микровълнова фурна може да ускори процеса на втвърдяване.

След пълно втвърдяване Aquascape може да се обработва машинно – да се пробива, нарязва, стругова, пили, реже с трион, шлифова и боядисва, ако е необходимо. Устойчива е на топлина до 130°C. Aquascape залепва за много материали като дърво, тухла, цимент, метали, бетон, камък, пластмаса, стъкло и други, което я прави отличен лепилен материал. Въпреки това не е предназначена за използване като тънък слой лепило, където е необходим обикновен лепилен агент.

Ако не сте използвали Aquascape преди, препоръчваме да се запознаете с поведението ѝ преди употреба в аквариума. Смесете малко количество и наблюдавайте колко лепкава е в началото, след което я наблюдавайте в следващите 2–3 часа. След около половин час тя става гумирана и може да се реже с нож или ножица, преди да се втвърди напълно и да загуби лепкавост. Наблюдавайте промяната в цвета при употреба под вода. През нощта глината се втвърдява напълно и става твърда като камък.

Спецификации

Подходящ за Сладководен и соленоводен аквариум
Разфасовка 113 гр
Съдържание на комплекта 1бр. Aquascape епоксидна смола
Вносител Ай Шоп ЕООД
Производител D&D
Произход Великобритания

Наличности

Магазин Количество
гр. София Младост 2
гр. София Южен парк
гр. София Люлин 3
гр. Пловдив
гр. Пазарджик 1 бр
Етикети: D&D , Aquascape , епоксидна , смола

Бъди първият написал ревю

Постави своята оценка, Мнението ти е важно за нас и останалите потребители

Изпрати